Celulitida | Beauty point - kosmetika Praha

Celulitida

CO je to celulitida? Celulitida (z francouzského cellulite) je zvláštní hrudkovitá forma tuku, která se ukládá v podkoží především v oblasti hýždí a stehen (převážně žen, protože ženy mají v postihovaných oblastech tenčí kůži a více se jim v těchto partiích ukládají tuky). Pojem celulitida zná v dnešní době většina žen. Trpí jí kolem 80 % z nich. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Stupně celulitidy

  1. stupeň celulitida není na první pohled zřejmá, až po stlačení
  2. stupeň - celulitida je viditelná, aniž bychom museli stlačovat kůži prsty. Nerovnosti na pokožce se objeví zejména při napnutí svalu nebo na ostrém světle
  3. stupeň - celulitida je viditelné bez ohledu na polohu, v jaké se tělo nachází, dokonce i při jakémkoliv osvětlení
  4. stupeň - jedná se už o poškození kůže, jenž může být doprovázené bolestmi a otoky. V tomto případě se nejedná pouze o kosmetickou vadu, ale jde o vážný stav, který bychom měli konzultovat s lékařem

Celulitida

Příčiny vzniku

• Celulitidu ovlivňuje mnoho faktorů. Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady, může mít původ také v sedavém zaměstnání, hromadění toxinů v těle. Vliv mají i hormonální změny, antikoncepce, kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání.
• Vzniká zpomalení tělesného buněčného metabolismu, a to navzdory intenzivnímu cvičení a předepsaným dietám. A tak při větší vrstvě tuků tělo přestává být schopno optimálně prokrvovat celou tuto vrstvu až na povrch. Současně klesá produkce kolagenu a elastinu, která způsobuje, že kůže ztrácí pevnost, je tenká a pokleslá. Povislé tukové vrstvy na zadečku jsou přesně tím případem, a proto se zde časem začnou projevovat změny v kvalitě pokožky, které se souhrnně nazývají celulitidou. Pokud na sobě jednou příznaky celulitidy spatříte, je dobré jim hned věnovat pozornost a snažit se je odstranit.

 

Prevence celulitidy

Do určité míry lze snížit riziko vzniku celulitidy zdravým jídelníčkem, dostatečnou pohybovou aktivitou a zodpovědným dodržováním pitného režimu. Mnoho žen používá také rozličné krémy a peelingy, které mají podpořit krevní oběh a látkovou výměnu. Stejný efekt má na pokožku i saunování a otužování.

Jako podpůrný režim ze strany klientky se nejvíce efektivní jeví:
• pití dostatečného množství vody, ale zase ne nadměrného
• jezení více ovoce a zeleniny
• dostatek efektivního pohybu, jako je napříkald pravidelná chůze
• dále střídání teplého a studeného proudu vody při sprchování
• v neposlední řadě také odborná ruční nebo přístrojová masáž

Dle slov lékařů, pokud s ní zkombinujete všechny body výše, máte vyhráno. V případě, že nebude celulitida kombinovaná s nadváhou, bude řešení jednodušší a efektivnější. V případě, že se nejedná o 4. stadium, které je až bolestivé, jde jen o estetický problém. Každopádně je dobré začít s řešením problému nejlépe ihned. Odborný přístup v kombinaci s lymfatickou masáží, urychlují lymfatickou drenáž, čímž pomáhají k odstraňování celulitických hmot.

Pryč s celulitidou!

Na vznik celulitidy má určitý vliv i věk a nadváha, přesto však postihuje i mladé a štíhlé ženy.
Čím dříve se jim začnete věnovat, tím snadněji se jich zbavíte.

OBJEDNAT


Zvýhodněné balíčky
HYPERSENSITIV
zklidňující kúra pro intolerantní pleť - 4 ošetření
4500
czk
 5560 
Zklidnění a zvláčnění podrážděné pleti (provádí se bez masáže) v trvání cca 1 hodiny. K dosažení optimálního výsledku doporučujeme kúru opakovat během 1-2 měsíce, za současné domácí péče určenými přípravkami. Běžná cena 5560,-
Objednat
LIFTING BOOST
LIFTING KÚRA - 4 ošetření
5500
czk
 6760 
Účinek masáže je vidět a cítit už po první proceduře, ale pro trvalejší a dlouhodobější efekt doporučuji lifting obličeje pro začátek opakovat 1x týdně. Počet opakování je individuální. K dosažení optimálního výsledku doporučujeme kúru opakovat během 1měsíce - 1x týdně. Běžná cena 6760,-
Objednat
WHITENING
aktivní depigmentační kúra - 4 ošetření
4000
czk
 5960 
K dosažení optimálního výsledku doporučujeme kúru opakovat během 1 měsíce, za současné domácí péče určenými přípravkami. Běžná cena 5960,-
Objednat
Mária C. před 3 měsíci , recenze z Google
Při návštěvě města jsem absolvovala v salonu masáž, kterou mi paní přizpůsobila na míru. S odbornou masazou jsem nad míru spokojená a proto ji můžu doporučit kazdemu.Druhý den jsem zkusila kosmetiku. Paní mi udělala masáž obličeje, krku az ramen. Potom mi nanesla alginatovu masku, kterou jsem měla poprvé. Výsledek je k nepoznání. Téměř mi zmizely vrásky. Určitě při příští návštěvě vše zopakuji. S ošetřením jsem nad míru spokojena
A G. před 3 měsíci , recenze z Google
Při návštěvě města jsem absolvovala v salonu masáž, kterou mi paní přizpůsobila na míru. S odbornou masazou jsem nad míru spokojená a proto ji můžu doporučit kazdemu.Druhý den jsem zkusila kosmetiku. Paní mi udělala masáž obličeje, krku az ramen. Potom mi nanesla alginatovu masku, kterou jsem měla poprvé. Výsledek je k nepoznání. Téměř mi zmizely vrásky. Určitě při příští návštěvě vše zopakuji. S ošetřením jsem nad míru spokojena
B A. před 3 měsíci , recenze z Google
Prijemne prostredi, mila a sikovna maserka, neni co vytknout.
Ján I. před 7 měsíci , recenze z Google
Bol som po X rokoch na masáž spolu s manželkou. Výborná poloha hneď pri zastávke. Ticho + relaxačná hudba, pohodová atmosféra, všetko voňavé, čisté, v prípade otázok vysvetlené. Počas masáže som v každom pohybe cítil úprimné "čítanie tela", nie iba mechanické pohyby - a to šlo o 2x min. 60min masáže nôh, chrbta a šije, čo je určite náročné na sily aj koncentráciu. Určite sa radi vrátime.
Petr F. před rokem , recenze z Google
Profesionální přístup. Příjemné prostředí. Doporučuji.
Lauriane G. před rokem , recenze z Google
Tento salon s výhodnou polohou v Holešovicích poskytuje vynikající balíček péče. Velmi detailní a trpělivý přístup na míru, pohodová atmosféra, šikovná a přátelská terapeutka (mluví i anglicky). Je promyšleno každý detail, aby byl zážitek příjemný, od pohodlného vyhřívaného masážního stolu až po jemné tóny hudby a olejové vůně, je to kouzelné místo, kam vyrazit na 1-2 hodiny wellness. PS: nabízejí i masáže hlavy :)
Miroslava M. před rokem , recenze z Google
Nejlepší masáž jakou jsem kdy zažila! Zkusila jsem i lifting obličeje, což bylo úplně TOP. Příjemné a krásné prostředí se skvělým personalem. Salon jen a jen doporučuji.
Veruna před rokem , recenze z Google
Pán je moc milý a klidný člověk, ženy nechá připravit se na masáž, přijde až když už ležíte. Což některé ženy ocení. Dostanete i čaj a příjemnou masáž. Relax point mohu doporučit je to fajn relax. Moc se mi líbilo prostředí čisté útulné a prostorné, mile mě překvapilo velké příjemné lůžko. Čas masáže seděl. Zde je i záchod a sprcha.
Pablo I. pred 3 rokmi , recenze z Google
Moje první zkušenost s masáží na doporučení a nemůžu být šťastnější. Cítím se super uvolněně a bolest zad je pryč. Skvělé profesionální a přátelské místo.
Barbora B. pred 3 rokmi , recenze z Google
Nejlepší masážní terapie ve městě! Velmi pěkné a útulné místo se snadným přístupem. Super profesionální služby a jednání. Milujte toto místo!
dj k. pred 3 rokmi , recenze z Google
Dokonalé místo k uvolnění a nápravě vašich bolístek. Těším se na každou návštěvu oázy slečny Lýdie.
Andrea A. pred 3 rokmi , recenze z Google
První krát zde. Relax-Point mi byl doporučen a musím vám říct, že to byla nejlepší masáž, jakou jsem kdy měl. Relax-Point nabízí osobitý přístup, vysoce kvalifikovaný personál a nádherné prostředí. Moje masáž byla skvělá, vyzkoušela jsem i face masáž-lifting a vůbec toho nelituji. Rozhodně doporučuji toto místo a vrátím se, až znovu navštívím krásné město Praha.

U nás nenajdete střídající se klientky za hluku fénů a dalších hovorů....tady dostanete péči v soukromí a klidu za doprovodu příjemné relaxační hudby...

Můžete využít služeb jak zkušené masérky, lymfoterapeutky, tak kosmetičky a brow stylistky a nakombinovat si jednotlivé procedury dle svých potřeb za zvýhodněné ceny! 

U nás řešíme pleť, vrásky, celulitidu, formování postavy, masáže..... tělo, krásu i duši zároveň... :)

Rezervujte si termín pro sebe a užijte si dokonalou péči!

chci se objednat
+420774243493
Tato stránka používá k poskytování služeb a neprofilovanou analýzu návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webstránek vyjadřujete svůj souhlas s používáním souborů cookies.
Rozumím